Spotkanie autorskie z Panią Magdą Stachulą

  • 11.05.2022, 21:25
  • zespol48 spfajslawice
Spotkanie autorskie z Panią Magdą Stachulą Spotkanie autorskie z Panią Magdą Stachulą

9 maja, z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Fajsławicach, Pani Justyna Zając, przyprowadziła do naszej szkoły  niezwykłego gościa – Panią Magdę Stachulę, autorkę książek. Z pisarką spotkali się uczniowie klas czwartych i piątej. W wydarzeniu wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich.

Pani Magda Stachula, która pochodzi z Krasnegostawu, jest pisarką specjalizującą się w thrillerach psychologicznych. Zadebiutowała w 2016 roku książką pt. "Idealna".

Spotkanie poświęcone było książce pt. "Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy" , która jest zagadkową i pełną emocji podróżą do tajemniczego domu nad jeziorem, w którą mogą się wybrać nie tylko młodsi, ale też i starsi czytelnicy. Jest to pierwsza pozycja autorki skierowana do dzieci.  Uczniowie zadawali wiele pytań, Pani Magda opowiedziała, jak wygląda proces powstania książki, ile czasu trzeba poświęcić na jej napisanie  oraz skąd czerpie inspiracje.  

Po co dzieciom spotkania autorskie? Są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

zespol48 spfajslawice

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe