Wycieczka badawcza „Zabytki z Bayerem”

  • 29.04.2022, 14:05
  • zespol48 spfajslawice
Wycieczka badawcza „Zabytki z Bayerem”

W ramach Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, Dom Kultury w Kraśniczynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach zorganizowało wycieczkę badawczą pt. „Zabytki z Bayerem”. Wycieczka poświęcona została osobie Macieja Bayera – mieszkańca Fajsławic, który związany z terenem powiatu krasnostawskiego miał ogromny wkład w historię tego regionu oraz jego rozwój.

W planie wycieczki nie mogło zabraknąć przystanku w gminie Fajsławice, gdzie na terenie kościoła parafialnego pw. Św. Jana Nepomucena znajduje się pomnik nagrobny wraz z grobowcem rodziny Bayerów – Macieja i jego żony Emmy. Ciekawe informacje dotyczące życia budowniczego przekazał uczestnikom Konrad Grochecki z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Wśród obecnych byli również chętni uczniowie  naszej szkoły z klas IV-VII wraz z nauczycielami - Iwoną Sałagą i Anną Wolińską. Zebrani zwiedzili również stary cmentarz w Fajsławicach, na którym znajduje się wiele zabytkowych pomników i grobowców m.in. Pomnik Powstańców Styczniowych, pomnik Teodora Opęchowskiego, Józefa Czerwińskiego, a także grobowiec rodziny Florkowskich czy ruiny kaplicy grobowej Jana Sławy Hakenszmita.

zespol48 spfajslawice

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe