Zaproszenie do udziału w konkursie "Ryba na talerzu"

 • 14.06.2021, 10:38
 • sp fajslawice
Zaproszenie do udziału w konkursie "Ryba na talerzu"

Województwo Lubelskie ogłasza konkurs dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat na opis własnych produktów, potraw i dań kulinarnych przygotowanych z wykorzystaniem ryb słodkowodnych "Ryba na talerzu".

Celem konkursu „Ryba na talerzu” jest promowanie dziedzictwa kulinarnego regionu oraz odkrywanie, poznawanie i prezentowanie kulinarnych tradycji ziemi lubelskiej związanej z rybami słodkowodnymi. Pokażmy jak duże jest bogactwo tradycyjnych lubelskich dań, których głównym składnikiem są ryby regionalnych rzek i stawów.

Praca konkursowa powinna być w formie filmu, prezentacji multimedialnej lub opisu wraz z dokumentacją fotograficzną oraz zawierać:

 1. opis tradycji kulinarnych dotyczących danego produktu/potrawy/przetworu i ich związek z wykorzystaniem ryb słodkowodnych,
 2. listę składników,
 3. sposób przygotowania.

Dla laureatów konkursu przewidziano cenne nagrody rzeczowe:

 • I miejsce – do 400 zł;
 • II miejsce – do 300 zł;
 • III miejsce – do 200 zł;
 • 15 wyróżnień do 100 zł.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać w terminie do 18 czerwca 2021r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mailowy: [email protected] podając w tytule wiadomości hasło: Konkurs „Ryba na talerzu” lub pocztą tradycyjną na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin, z dopiskiem: Konkurs „Ryba na talerzu”. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 5 lipca 2021 roku.

Organizatorem konkursu jest Województwo Lubelskie, wszelkie informacje dotyczące konkursu udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL w Lublinie: tel. (81) 44 16 538 oraz (81) 44 16 802; e- mail: [email protected]

PLIKI DO POBRANIA:

 1. Regulamin Konkursu Ryba na talerzu
 2. Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Ryba na talerzu
 3. Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu Ryba na talerzu
sp fajslawice

Podziel się:


Pozostałe