W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I-III naszej szkoły aktywnie realizowali ogólnopolskie programy edukacyjne „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programów było kształtowanie postaw proekologicznych, promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w domu, szkole czy sieci.
W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci oprócz treści zawartych w realizowanym programie brały udział w konkursie na ekoozdobę choinkową, uczestniczyły w akcji sprzątanie świata, przygotowały przedstawienie „Ratujmy Ziemię” lub obchodziły „Dzień Pszczoły”.
Równolegle realizowany program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” zwiększył świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Zajęcia były prowadzone w atrakcyjnej formie poprzez gry, zabawy, filmy edukacyjne, ćwiczenia praktyczne, spotkanie z policjantem.
Dzięki udziałom w takich inicjatywach uczniowie zdobywają wiedzę, doświadczenia w sposób aktywny i angażujący, rozwijają poczucie odpowiedzialności za siebie, innych oraz otaczający świat.


.jpg)




